• stolik11
  • stolik2
  • stolik3
  • stolik4
  • stolik5
  • stolik7

Výroba jedálenských stolov

Jedálenské stoly

Okolo stola sa sústreďuje život celej rodiny, či už slúži na stolovanie, spoločnému odpočinku, prácu, či ako odkladacia plocha. Ak hľadáte jedálenský stôl z masívu a nie ste si úplne istí, ako zvoliť jedálenský stôl práve pre vás? 

Veľký stôl nie je len módny, ale aj praktický - hostiteľ u neho môže obsluhovať v sede a nemusí odbiehať pre drobnosti ako je napríklad soľ, ochucovadlá a ďalšie, pretože tie môžu zostať natrvalo na stole. Základným rozmerom pre veľký jedálenský stôl sú miery 90 centimetrov šírka a 180 centimetrov dĺžka. Meradlom veľkosti jedálenského stola môže byť i počet stoličiek - pokiaľ sa z každej stany vojdú tri, je veľký. Na tradičnom štvorci a obdĺžniku môžu deti písať úlohy, alebo rozložiť počítač. Oválne tvary sú všeobecne vhodné pre slávnostné príležitosti a guľaté stoly patria do veľkoryso poňatých priestorov.

Výška jedálenského stola súvisí s výškou sedadla použitej stoličky. Platí, že spodná hrana dosky by mala byť minimálne 630 mm od podlahy, výška hornej plochy dosky stola by mala byť 220 mm - 270 mm nad sedacou plochou. V praxi sa výška jedálenských stolov pohybuje medzi 750 mm - 780 mm. Rozmer dosky jedálenského stola je odvodený od počtu stolujúcich osôb a je určený plochou potrebnou pre stolovanie jednej osoby. Tá je typicky široká 600 mm a hlboká 400 mm. Šírka plochy pre stolovanie jednej osoby nie je odvodená od šírky stoličky, ale vzdialenosťou medzi lakťami stolujúcich osôb. Preto sa pohybuje od minimálnych 450 mm až do luxusných 750 mm. Tiež hĺbku jedálneho miesta je možné použiť aj minimálne 300 mm. Všetko závisí na pozíciách, ako budú osoby pri stole umiestnené.

Ponúkame jedálenské stoly

Ponúkame jedálenské stoly mnohých rozmerov i materiálov, rozkladacie jedálenské stoly, okrúhle aj masívne, drevené aj sklenené jedálenské stoly. Samozrejmosťou je kombinácia rôznych materiálov u ponúkaných jedálenských stolov a veľký výber farebných prevedení. Medzi najobľúbenejšie patria určite jedálenské stoly rozkladacie, vďaka ktorým môžete pohostiť väčšiu návštevu a v bežnej prevádzke ušetriť potrebné miesto v jedálni. Jedálenské stoly vyberajte vždy tak, aby sa čo najlepšie doplňovali s jedálenskými stoličkami a ďalším vybavením jedální.